Warsztaty z robotyki

W miniony piątek odbyły się w naszej Bibliotece kolejne warsztaty zrealizowane w ramach projektu „Znów mam apetyt na książkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Tym razem bohaterem spotkania były klocki Lego. Kto nie lubi bawić się klockami Lego? Chyba większość z nas miała w swoim życiu epizod fascynacji tymi zabawkami. Czy klocki mogą rozwijać i uczyć? Oczywiście, że tak. Udowodnili nam to pracownicy gliwickiej Fabryki Naukowców, którzy zabrali nas do krainy klocków Lego. Podczas warsztatów z programowania dzieci zbudowały z krokodyle, które po odpowiednim zaprogramowaniu mogły otwierać paszcze i gryźć każdego śmiałka w palec. Dzięki prostemu programowi wykorzystującemu język graficzny, dzieci uczyły się podstaw programowania. Poprzez zabawę poznawały podstawy konstrukcji maszyn, rozwijały zdolności matematyczne i uczyły się logicznego i analitycznego myślenia.

Warsztaty z robotyki Lego odbyły się w ramach bloku „Nowatorska kuchnia literacka”. W październiku będziemy gościć Bogusia Janiszewskiego, autora serii dla dzieci „To o czym dorośli ci nie mówią”. Mamy nadzieję, że pisarz opowie nam coś więcej na temat nowych technologii i sztucznej inteligencji. A może także na temat lotów w kosmos…?

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.