„Kolorowy świat z moich marzeń” wystawa Ewy Berezowskiej-Breguły

26 lipca o godzinie 17:00 Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu zaprasza na otwarcie wystawy „Kolorowy świat z moich marzeń” autorstwa Pani Ewy Berezowskiej-Breguły.

Wystawa dostępna będzie do końca sierpnia.
I piętro gmach główny.
Wstęp wolny.

Pani Ewa o swojej pasji:

„Moja przygoda z malarstwem zaczęła się w wieku 15 lat. ,marzeniem było liceum plastyczne. Stało się inaczej i za namową ojca poszłam w jego ślady- fryzjerstwo, które również stało się moja pasja i przygoda. Fryzjerką jestem od 56 lat. W tym roku przypada jubileusz 50 lat mojej firmy „Ewa”, prowadzonej przeze mnie. W 2015 roku zaczęłam malować, zaczęło się od kredek i bloku. Następnie zaczęłam malować na płótnie techniką farb akrylowych. Uwielbiam malowanie intuicyjne oraz abstrakcyjne. Uczęszczałam na warsztaty malarskie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bytomiu w MDK nr 1. W lutym tego roku wzięłam udział w „Wernisażu na Knajfeldzie” gdzie brało udział wielu znakomitych artystów. Wystawę przygotował ks. Jerzy Karpiński, twórca pierwszego wernisażu w kościele NSPJ. W Bytomiu. W moich obrazach wyrażam moje pozytywne emocje, uwielbiam kolory. Chcę dzielić się tym co robię, być może odbiorcy odnajdą w moich obrazach swoje emocję lub zmienią się pod wpływem ich oddziaływania. Dla mnie kolor to coś więcej niż tylko barwa, uważam że można za ich pomocą wpływać na swoje życie i działania. Interesuję się minerałami, kamertonami. Wpływem kolorów na życie człowieka. Kocham mój kolorowy świat emocji z moich marzeń.”