Koncert zespołu Wszystkiego Dobrego „Miłość uwierzy, przyjaźń zrozumie”. Zapiski z poetyckiego pamiętnika księdza Jana Twardowskiego

Zespół Wszystkiego Dobrego oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu zapraszają na koncert:

Koncert zespołu Wszystkiego Dobrego to ponad godzinne spotkanie z Janem Twardowskim, księdzem, poetą, kaznodzieją i filozofem. Koncert ma charakter śpiewogry, w której autobiograficzne wypowiedzi przeplatane są piosenkami do wierszy. Wypowiedzi prozą i następujące po nich zaśpiewane wiersze wzajemnie się komentują, tworząc duchowy portret księdza Jana i wrażenie spotkania nie tylko z Jego słowem, ale z nim samym. Fragmenty prozy, odtwarzane na koncercie z nagrania archiwalnego, niepowtarzalnie interpretuje Jerzy Trela. Nagrania te, są jednymi z ostatnich studyjnych nagrań dokonanych przez tego znakomitego aktora.

Ponieważ program ma charakter śpiewogry, prosimy publiczność o nieprzerywanie go brawami.

Po koncercie promujemy tom poetycki „Miłość uwierzy przyjaźń zrozumie. Zapiski z poetyckiego pamiętnika”, który składa się z książki z wersją tekstową, obszerniejszą niż tą prezentowaną na koncercie, i dwóch płyt CD. Jedna z nich to nagranie wszystkich tekstów prozą i wierszy Jerzego Treli (audiobook), druga to piosenki do wierszy w wykonaniu naszego zespołu. Wydawcą tej pod wieloma względami wyjątkowej publikacji jest Edycja Świętego Pawła.

Wybór tekstów prozą: Aleksandra Iwanowska
Wybór wierszy śpiewanych i muzyka: Jacek Swoboda
Opracowanie muzyczne zespół Wszystkiego Dobrego w składzie:

Alicja Czura-Musialik – śpiew
Dominik Sławiński – gitara basowa, kontrabas, aranżacje