„Grabież Muzeum Śląskiego” – rozmowa w ramach cyklu „O książkach o Śląsku”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu przygotowaliśmy cykl spotkań on-line pt.: „O książkach o Śląsku”. Kolejnym gościem był Pan Maciej Bartków, regionalista, pasjonat historii Bytomia oraz Śląska, twórca portalu „Tajemniczy Bytom”. Autor książek m.in. „Tajemnica Szybu Południowego”, „Werwolf na Górnym Śląsku” i „Werwolf. Propaganda PRL”. W trakcie spotkania omówił swoją najnowszą publikację „Grabież Muzeum Śląskiego”. W trakcie rozmowy przedstawił powody, dla których w tytule użył słowa „grabież”. Zreferował historię powstania Muzeum Śląskiego w Katowicach. Opowiedział również co stało się ze zbiorami tego muzeum po wybuchu II wojny światowej.

Nagranie dostępne w serwisie YouTube

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o historii Muzeum Śląskiego w Katowicach i jego zbiorach w okresie II wojny światowej i po jej zakończeniu.