„Henryk Konwiński: historia tańcem pisana” – rozmowa z dr Magdaleną Mikrut-Majeranek

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu przygotowaliśmy cykl spotkań on-line pt.: „O książkach o Śląsku”. Kolejną zaproszoną osobą była Pani dr Magdalena Mikrut-Majeranek kulturoznawca i historyk, dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org oraz redaktor kilku lokalnych portali informacyjnych na Górnym Śląsku. Główne zainteresowania autorki to: teatr tańca współczesnego, teatr dramatyczny, komunikacja audiowizualna i promocyjna oraz historia Śląska. Jest autorką, m.in. książki: „Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu: rzymskokatolicka Parafia św. Jacka”. Pani dr Magdalena Mikrut-Majeranek w trakcie spotkania omówiła swoją najnowszą publikację: Henryk Konwiński: historia tańcem pisana . Wyjaśniła m.in. dlaczego książka jest skonstruowana w taki a nie inny sposób, co wiedziała o bohaterze książki i skąd czerpała informację o Henryku Konwińskim.

Rozmowa z dr Magdaleną Mikrut-Majeranek w serwisie YouTube

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o Henryku Konwińskim człowieku-instytucji związanym z Operą Śląska w Bytomiu.