„Ogólnopolskie Wybory Książek” – ogólnopolska akcja w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu bierze udział w ogólnopolskiej akcji Ogólnopolskie Wybory Książek. W jej ramach kilkaset tysięcy uczniów z całej Polski wybierze swoje ulubione książki. I edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów.

Ogólnopolskie Wybory Książek to ogólnopolska akcja organizowana przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W ramach akcji w od 15 maja do 15 czerwca w naszej bibliotece odbędą się wybory, podczas których uczniowie wybiorą swoje ulubione książki.

Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. Akcja jest apolityczna, oddolna, pozbawiona zewnętrznego finansowania. Nikt na niej nie zarabia. Więcej informacji: www.wyboryksiazek.pl

Zapraszamy do głosowania od 15 maja do 15 czerwca br. w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Ankieta jest anonimowa.