Wojciech Korfanty – polityk, działacz narodowy, redaktor – w 150. rocznicę urodzin

20 kwietnia 2023 roku obchodzimy 150. rocznicę urodzin Wojciecha Korfantego. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu przygotowała cykl nagrań prezentujących wystąpienia Wojciecha Korfantego w niemieckim parlamencie, śląskim i polskim sejmie oraz w odezwach do ludu górnośląskiego. Wybrane przemówienia wyrażają jego starania na rzecz poprawy warunków materialnych górnośląskich robotników oraz dążenia do przynależności Górnego Śląska do odrodzonego państwa polskiego. Artykuł Wojciecha Korfantego 40-lecie encykliki „Rerum Novarum” opublikowany w dzienniku Polonia z dnia 14 maja 1931 roku przeczytała Pani dr Joanna Lusek – kierownik Działu Historii Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Materiał wideo dostępny w serwisie YouTube