Bytomskie spotkania RPG

RPG (ang. role playing games) – tzw. gry fabularne. Rodzaj rozrywki, w której gracze odgrywają różne postacie. Cała rozgrywka odbywa się w wyobraźni graczy, wspomaganej mapami, figurkami
i innymi gadżetami. Rozgrywkę prowadzi jeden z graczy, zwany Mistrzem Gry. W zależności od systemu może on mieć różne tytuły np. Strażnik Tajemnic czy Narrator. Podczas rozgrywki postacie graczy są stawiane przed różnymi wyborami i wydarzeniami, zgodnie z przygotowanym scenariuszem. Kilka przygód (scenariuszy) stanowiących spójną całość nazywa się kampanią. Podczas rozgrywki używa się specjalnych kostek – poza tradycyjnie znanymi kostkami sześciennymi (tzw. K6 lub D6) używa się również K4, K8, K10, K12, K20 i K100. Najważniejszym czynnikiem, który odróżnia gry fabularne od innych gier, jest to, że wydarzenia odbywają się w całości w wyobraźni graczy. I choć stosowane są różne pomoce, wspomniane wcześniej, to jednak wyobraźnia jest w grze najważniejsza.

Na każde spotkanie będą przyjeżdżali przedstawiciele stowarzyszenia Liga ZMG, które działa
w zakresie prowadzenia sesji RPG. Mistrzowie i Mistrzynie Gry będą publikować swoje sesje na wydarzeniu założonym na Facebooku, w którym będzie się zawierał: tytuł sesji, nazwa systemu RPG, w którym będzie dana sesja prowadzona, minimalna i maksymalna ilość graczy, minimalny wiek graczy oraz opis przygody. Uczestnik, który będzie chciał wziąć udział w którejś z w/w sesji będzie musiał w komentarzu zapisać się na sesję (w ten sposób rezerwuje sobie miejsce przy stole).