„Falochrony” – wystawa prac Hanny Żywickiej

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Falochrony” – Hanny Żywickiej, będzie ona dostępna w Galerii Rotunda od 8 do 30 września br. Wernisaż odbędzie się 8.09, (piątek) godz. 17.00. Wystawa prac bytomskiej artystki, pochodzącej ze Szczecina, to fotografie artystyczne i obrazy przedstawiające morze i falochrony.

wystawa dostępna w godzinach pracy biblioteki

Hanna Żywicka ur. 1955 roku w Szczecinie. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego, rocznik 1978, oraz kilka kierunków podyplomowych. Po wielu przeprowadzkach, w 2007 roku zamieszkała w powiecie białogardzkim. Artystka ma na swoim koncie ponad 200 wystaw indywidualnych i zbiorowych, w różnych miejscach Polski, a także poza granicami. W Białogardzie prowadziła galerię „W Bramie”, gdzie sprowadzała artystów z różnych stron kraju, na dobrym poziomie.

Prowadziła zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Poznała wiele interesujących osób, które zaangażowały się w uczestnictwo w mikroprojektach realizowanych w posesji w Pobądzi. Hanna Żywicka sporo pisze i czasem to drukuje, miała również epizody jako ilustrator tekstów książkowych i prasowych. Niejednokrotnie realizowała program arteterapii swojego autorstwa. Artystka swoją sztuką chce zainteresować osoby wrażliwe i myślące. Stara się zwracać uwagę na sprawy ważne, interesujące, dotyczące człowieka i jego przestrzeni. Jedną z ważnych zasad jej sztuki jest efemeryczność i niezaleganie w magazynach.