Integracyjne spotkanie Mikołajkowe w bibliotece

We wtorkowe przedpołudnie 12 grudnia w Bibliotece zrobiło się bardzo świątecznie i radośnie. W tym dniu zorganizowaliśmy Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe, w którym uczestniczyli nasi przyjaciele, podopieczni Bytomskiego Centrum Wparcia „Senior – Wigor” z Bytomia Szombierek oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40. Spotkanie uświetniły swoimi występami dzieci z zespołu ludowego „Mały Rozbark” działającego w Przedszkolu Miejskim nr 20 w Bytomiu oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 46 w Bytomiu. W wykonaniu przedszkolaków zobaczyliśmy przepiękny występ prezentujący utwory składające się na typową śląską biesiadę takie jak np. „Dziubka dej”, „Nie chcę Cię znać” czy „Poszło dziewczę po ziele”. Podczas występu małych artystów nie mogło zabraknąć również kolęd. Wysłuchaliśmy m.in. kolędę „Gdy śliczna Panna Syna porodziła” i „Dzisiaj w Betlejem” w języku śląskim. W wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 46 usłyszeliśmy piękne piosenki świąteczne. Zwieńczeniem imprezy było wspólne wykonanie przez Seniorów oraz dzieci łańcucha choinkowego, bo jak wiadomo, nic tak nie integruje, jak wspólna praca i zabawa. W wesołej atmosferze powstał piękny łańcuch, który ozdobił choinkę w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci.

Naszym miłym gościom serdecznie dziękujemy, za udział w spotkaniu. Gorące podziękowania kierujemy dla Dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz dzieci z PM nr 20, za piękny, wzruszający występ oraz prezenty niespodzianki dla naszych gości, a także nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 46 za piękny występ wokalny.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia życzymy wszystkim spokoju, radości oraz samych pięknych chwil w nadchodzącym roku, a dzieciom mnóstwa prezentów pod choinką.