Koncert zespołu Mecyje w bibliotece
W ubiegły piątek gościliśmy w bibliotece zespół Mecyje. Galeria Rotunda rozbrzmiewała rytmicznymi dźwiękami i melodiami, przy których publiczności wspaniale się bawiła. Serdecznie dziękujemy zespołowi Mecyje za muzyczne popołudnie i znakomity koncert. Dziękujemy także licznym zgromadzonym gościom i zachęcamy śledzić muzyczne poczynania zespołu.
Zespół Mecyje swój debiut na scenie miał w czerwcu 2023r., podczas 32. Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej „Kwiaty na kamieniach”, gdzie zdobył wyróżnienie. Od tego czasu wyruszyli w koncertową podróż, zostali finalistami Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, a także nagrali swoją pierwszą płytę. Ich piosenki można było usłyszeć w „Radiu eM” i w „Radio Katowice”.
Płyta pt. „Z kanapy” została wydana w grudniu 2024r, jej premiera miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu. Swojej recenzji doczeka się w setnym wydaniu kwartalnika „Twój Blues” w marcu 2025. Podczas 1,5h koncertu przedstawiają autorskie piosenki, z polskimi tekstami, w których Paweł przebiera w słowach, a czasem stara się zadawać pytania bez odpowiedzi i odpowiadać niepytanym.
Skład zespołu :
Paweł Jurczyk – śpiew, akordeon,
Alicja Jurczyk – śpiew, akordeon basowy,
Dawid Konwant – perkusja.
Instagram: zespolmecyje
Facebook: facebook.pl//ZespolMecyje















