Magdalena Pyka a jej wystawa „Druga szansa” – upcykling & kolaż

Miejska Biblioteka Publiczna im W. Studenckiego w Bytomiu serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy z cyklu W świecie kolekcjonerzy i hobbyści – Rękodzieło. Projekt jest imprezą cykliczną, odbywająca się przynajmniej raz do roku w formie wystawy. Tym razem swoją pasją podzieli się pani Magdalena Pyka a jej wystawa „Druga szansa” – upcykling & kolaż będzie zagości w murach biblioteki od 6 do 27 października.
Pani Magdalena do swoich prac wykorzystuje przedmioty z recyklingu. Na wystawę składają się prace kolażowe oraz w technice linorytu.

Jak sama artystka mówi o swojej twórczości:
Generalnie sztuką, tworzeniem i rękodziełem lub wytwarzaniem przedmiotów, przerabianiem ciuchów zajmuję się od kiedy tylko pamiętam. Pomysł na tą wystawę kiełkował mi głowie od kilku lat, po tym jak zaczęłam się interesować zero waste, upcyklingiem i recyklingiem oraz tym jaki dewastacyjny wpływ mamy na planetę. Sztuka jest dla mnie językiem uniwersalnym przy jej odbiorze nie jest ważna rasa, płeć, wiek poglądy czy język którym się posługujemy dlatego to doskonała forma przekazu,