Ogólnopolski Rodzinny Konkurs Literacko-Plastyczny „Mój bajkowy świat” – wręczenie nagród laureatom

Organizatorami konkursu było Przedszkole Miejskie nr 20 oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodzeństwa i rodziców. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu rodzinnej pracy literacko – plastycznej w formie książeczki. Celem konkursu było m. in. promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych oraz zacieśnianie więzi rodzinnych. W ramach zadania powstały przepiękne bajkowe opowieści. Gościem honorowym czwartkowego wydarzenia był Prezydent Miasta Bytomia Pan Mariusz Wołosz, obecnością swoją zaszczycił nas również radny Pan Paweł Winiarski, który był sponsorem nagród.

Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach: 3 – 4 latków i 5 – 6 latków. Wręczyli je laureatom Prezydent Miasta Bytomia Pan Mariusz Wołosz, radny Pan Paweł Winiarski oraz dyrektorka PM nr 20 Pani Marta Wojtkowiak.

Na zakończenie spotkania goście honorowi podziękowali uczestnikom za udział w konkursie, a jako że Wielkanoc tuż tuż, wszyscy życzyli sobie pogodnych świąt.

Lista zwycięzców:

Kategoria 3- 4 lata

I MIEJSCE – BARBARA BENTYM

II MIEJSCE- BARBARA I ZOFIA ŻYTKIEWICZ

III MIEJSCE – BARTOSZ PULTYN

Kategoria 5 – 6 lat

I MIEJSCE – HANNA I EMILIA KAJZER

II MIEJSCE- LEON PĘTLICKI

III MIEJSCE – HANNA MALINOWSKA

Konkurs zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0