Otwarcie wystawy „Świat widziany przez dziurkę od klucza” i towarzysząca inscenizacja artystyczna

7 maja odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarskiej pt. „Świat widziany przez dziurkę od klucza”. Autorkami obrazów są słuchaczki Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, sekcji plastycznej prowadzonej przez Panią Martę Hawlicką.

Uroczystemu otwarciu wystawy towarzyszył przepiękny występ artystyczny wychowanek z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, w tym uczennic Pani Anetty Goleniak, które zagrały utwory muzyczne na pianie oraz grupy tanecznej Retro Stars prezentującej choreografie przygotowaną przez Panią Magdalenę Futrzyk. Inscenizacja teatralno-muzyczno-taneczna zachwyciła wszystkich licznie zgromadzonych gości. Wśród barwnych obrazów wirowały tancerki, tworząc przepiękną scenerie w przestrzeni galerii Rotunda, a to wszystko przy akompaniamencie poruszających dźwięków pianina. Dziękujemy obecnym gościom oraz artystom za tak cudowną współprace i widowiskowe wydarzenie w naszej Rotundzie.

Wystawę można podziwiać do końca maja br. w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy serdecznie!