,,Pasjonujący świat baletu. Taniec i inne nasze pasje…” – wystawa

W poniedziałek 25 marca odbył się wernisaż wystawy ,,Pasjonujący świat baletu. Taniec i inne nasze pasje…”. Wystawa zorganizowana została przez Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. L. Różyckiego oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. prof. Wł. Studenckiego w Bytomiu. Na wystawie można podziwiać wyjątkową twórczość uczniów, którzy poza tańcem rozwijają również inne swoje pasje i talenty, rozbudzają kreatywność i zamiłowanie do tworzenia. Zaprezentowane zostały prace plastyczne i rękodzieło wykonane różnymi technikami i tworzone podczas zajęć popołudniowych w internacie oraz świetlicy szkolnej. Całokształt dopełniły fotografie, stroje i akcesoria baletowe.

Podczas wernisażu goście mieli okazję zapoznać się z działalnością  i specyfiką szkoły poznając jej historię oraz sukcesy uczniów, którą przedstawiły Panie Agnieszka i Natalia będące nauczycielkami szkoły.

Uczennice szkoły baletowej podczas wernisażu zaprezentowały się w pięknych strojach baletowych przeznaczonych do występu na scenie tzw. paczkach baletowych. Zapoznały zgromadzonym gościom podstawowe pozy baletowe, co spotkało się z ogromnym aplauzem. Wystawa od pierwszej chwili cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród osób odwiedzających bibliotekę.

Wystawę można oglądać od 25 marca do 31 maja 2024 r.
Serdecznie zapraszamy!