Radosne Świętowanie – PIKNIK RODZINNY – relacja z majówki w Bytomiu

Z okazji Święta 3 Maja w Amfiteatrze w Parku Miejskim im. hm. Franciszka Kachla odbyła się impreza plenerowa pod nazwą Radosne Świętowanie – PIKNIK RODZINNY – MAJÓWKA W BYTOMIU. Miejska Biblioteka Publiczna, podobnie jak w latach ubiegłych, również przygotowała kilka atrakcji dla uczestników Majówki.

Miłośnicy książek mogli odwiedzić „Książkowy Bazar” czyli wymienić przeczytane książki
z domowych biblioteczek na nowe tytuły.

Dzieci zaprosiliśmy do udziału w warsztatach literacko – plastycznych „Dawno, dawno temu… Historia Bytomia w legendach zaklęta”. Chętni do udziału w zabawie pokonywali skomplikowane labirynty m.in. pomagając odnaleźć Skarbnikowi zagubione skarby czy drogę do niezdobytego zamku. Wykonali oryginalne portrety brodatego ducha kopalń, a także portrety sławnych bytomskich kobiet Joasi Gryczik – wychowanki Karola Goduli, a późniejszej hrabiny Joanny Schaffgotsch i Ewy von Tiele-Winkler, znanej jako Matka Ewa.

Kolejną atrakcją było wykonywanie oryginalnych zakładek do książek.

Wszyscy odwiedzający stanowisko biblioteki obdarowani zostali biało-czerwonymi kotylionami.

Chętnych do zabawy było wielu, biblioteczne stanowisko cieszyło się sporym powodzeniem wśród odwiedzających w tym dniu park dzieci z rodzicami oraz samych dorosłych.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w zaproponowanych przez nas wydarzeniach.