Relacja z otwarcia wystawy „Koło barw”

Za nami uroczy wieczór pełen barw. Wczoraj mieliśmy przyjemność otworzyć wystawę „Koło barw” Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12.

W skład artystycznego zgrupowania wchodzi ponad dwudziestu artystów amatorów którzy aktywnie działają w świecie sztuki poprzez uczestnictwo w licznych konkursach i przeglądach. Do 14 grudnia barwne i przepiękne pracę będą zdobić galerie Rotunda.

Grupa powstała z inicjatywy Andrzeja Sodowskiego w dniu 1 marca 2012 roku w Starochorzowskim Domu Kultury, w historycznej części miasta tak zwanym „na Krajcoku”. Dziś grupa liczy 24 członków z różnych miast: Bytomia, Chorzowa, Katowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Imielina.

Grupa w okresie działalności była bardzo aktywna. O skali dokonań Krajcoka’12 świadczy zarejestrowanych ogółem ponad 400 zdarzeń plastycznych, a było ich znacznie więcej. Grupa prace wystawiała na 47 wystawach zbiorowych własnych. Członkowie brali udział w ponad 160 konkursach, festiwalach i wystawach zbiorowych zorganizowanych przez inne podmioty, a także w imprezach okolicznościowych rocznicowych, jak Święto Miasta, festyn, Industriada.Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.