Spotkanie z pisarką Magdaleną Kiermaszek. Nagranie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.

2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor niezapomnianych, ponadczasowych baśni.

Tradycyjnie już zapraszamy z tej okazji zaprzyjaźnione z biblioteką osoby, aby przeczytały dla nas wybrane teksty literackie. W tym roku zaproszenie przyjęła pani Magdalena Kiermaszek– pisarka, autorka książek dla dzieci, bytomianka, częsty gość w naszej bibliotece.

Pani Magda z wykształcenia jest psychologiem i polonistką, na co dzień pracuje jako psycholog w dwóch bytomskich przedszkolach nr 8 i nr 58. Jest autorką trzech książek dla dzieci „Jukato”, „Miko, smok i dziewczynka” i „Julka po drugiej stronie”, które można wypożyczyć w naszej Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.

Z panią Magdą mieliśmy już okazję spotykać się na organizowanych z nią spotkaniach autorskich połączonych z warsztatami plastycznymi oraz w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży, gdzie często przychodzi ze swoimi dziećmi wypożyczać książki.

W Galerii Rotunda można podziwiać prace plastyczne uczniów i przedszkolaków przedstawiające przygody bohaterów książki „Miko, smok i dziewczynka”.

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która odbywa się od 2001 roku i ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom, a w której nasza biblioteka od początku aktywnie uczestniczy.

Dlaczego warto czytać dzieciom, jakie są zalety czytania i pisania, na te i inne pytania odpowiedziała pani Magda.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy oraz wybranego fragmentu książki „Miko, smok i dziewczynka” autorstwa pani Magdaleny Kiermaszek w jej interpretacji.