Tomasz Sanecki w rozmowach z cyklu „O książkach o Śląsku”

Rozmowa dostępna w serwisie YouTube na kanale Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu przygotowaliśmy cykl spotkań prezentowanych on-line pt.: „O książkach o Śląsku”. Kolejnym gościem był Tomasz Sanecki – historyk, twórca i redaktor naczelny portalu historycznego „Mój Historyczny Blog”, stały recenzent wydawnictw książkowych w Polsce. Problematyka badawcza jaką zajmuje się nasz gość to historia nowożytna Polski oraz historia XX wieku do 1945 roku. Jest on autorem kilku publikacji m.in.: „Historia 1 Pułku Strzelców Bytomskich: o wolną Polskę o polski Śląsk”, „Tragedia miechowicka 25-28 stycznia 1945 roku”. Tomasz Sanecki w trakcie spotkania omówił swoją najnowszą książkę: „Bytom warto zwiedzić : historia-zabytki-przyroda”. Przedstawił genezę jej powstania, czas jaki poświęcił na zebranie materiałów, ich opracowanie i wydanie.