Walentynkowa „randka w ciemno” z … książką

12.02-23.02

Podobnie jak w poprzednich latach bibliotekarze poszczególnych agend Działu Udostępniania Zbiorów wybiorą tytuły, które w dniach 12-23 lutego przeistoczą się w „kandydatki do randki” dla chętnych do wzięcia udziału w zabawie czytelników.

W naszych walentynkowych propozycjach będzie można znaleźć różne gatunki beletrystki, literaturę popularnonaukową, klasykę ale również literaturę brukową, bestsellery i nowości oraz książki (nieco) starsze.

Każdy czytelnik będzie miał szansę wybrać coś dla siebie.

Książki będą owinięte w szary papier pakowy, przyozdobione motywami walentynkowymi, opatrzone w krótkie i dowcipne charakterystyki, a następnie wyeksponowane w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach (tzw. strefach oznaczonych serduszkiem) w Wypożyczalniach.

Czytelnicy odkryją „tożsamość” swojej „randki” dopiero po jej wypożyczeniu, po wyjściu z biblioteki. Książka, z którą czytelnik „umówi się na randkę” będzie mu wypożyczona jako dodatkowa, piąta pozycja, zgodnie z zasadami ewidencji zbiorów obowiązującymi w bibliotece.

Książki w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży, które będą brały udział w zabawie, zostaną podzielone na dwie grupy: dla maluchów (około 2-10 lat) oraz młodzieży (11-18 lat)