Warsztaty pisania opowiadań z pisarką Martą Knopik – relacja

13 i 14 października w bytomskiej bibliotece w ramach Bytomskiego Festiwalu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży BECEK CZYTA odbyły się „Warsztaty pisania opowiadań”, które przeprowadziła pisarka Marta Knopik. Warsztaty zaadresowane były do dzieci, które lubią wymyślać historie, a następnie opowiadać je za pomocą tekstu. Podczas zajęć, w serdecznej atmosferze, uczestnicy dowiedzieli się, jak przeprowadzić burzę mózgów, aby znaleźć możliwe historie do napisania, i jak wybrać spośród nich historię, która jest najbardziej intrygująca. Uczyli się również, jak praca z obrazem może wpłynąć na tworzenie opowiadań. Nasi goście szukali weny twórczej w różny sposób, co obrazują zamieszczone poniżej fotografie.

Marta Knopik – pisarka, mieszkanka Bytomia, autorka powieści z nurtu tzw. realizmu magicznego, autorka scenariuszy zajęć publikowanych na portalu Teatroteka Szkolna prowadzonym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie edukatorka, nauczycielka pisania.

Jest autorką powieści: „Czarne Miasto”, „Rok zaćmienia”, „Pani K.”, „Burgundowe Wdowy”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.