Wystawa „Barwy bytomskich kamienic wydobyte światłem” zagości w galerii Rotunda

„Barwy bytomskich kamienic wydobyte światłem
 wystawa wielkoformatowych batik autorstwa Pani Aleksandry Herisz w październiku zagości w galerii Rotunda.

Na otwarcie wystawy zapraszamy 6 października o godzinie 18:00 do Rotundy. Na wystawie zobaczymy cykl  3- metrowych batików inspirowanych bytomską architekturą obserwowaną w różnych porach roku, w różnym oświetleniu. Cel, który przyświecał artystce, to ukazanie tej samej budowli w innych odsłonach.

Wielkoformatowe dzieła są zainspirowane bytomską architekturą. Na prezentowanych pracach zobaczymy więc detale charakterystyczne dla kamienic przy Dworcowej, Krakowskiej, Jainty czy Rynku. Zapraszamy do obejrzenia przepięknych prac bytomskiej artystki które za pomocą światła i koloru ukazują rożne oblicza bytomskiej architektury.

Aleksandra Herisz jest plastyczką, zajmująca się witrażem, tkaniną i wikliną. Od lat związana jest z Wolnym Stowarzyszeniem Zielonych Artystów oraz Młodzieżowym Domem Kultury nr 1, gdzie w arkana pracy z tkanina wprowadza młodzież zafascynowaną rękodziełem. Jest także kuratorką Międzynarodowego Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej „Sileziany”. Zrealizowała ponad 30 projektów i akcji plastycznych  w kraju i za granicą.

Miejsce wystawy: Galeria Rotunda MBP

Czas trwania wystawy: 6.10-31.10.2023 r.