Zapraszamy do zabawy literackiej KSIĄŻKOWY NIEKALENDARZ na 2024 rok

Zapowiada się rok pełen wyzwań literackich!

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu włączyła się w akcję czytelniczą pt. NIEKALENDARZ na 2024 rok. Składa się on z 12 kart z zadaniami na każdy miesiąc zachęcającymi do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę. Wśród materiałów znajduje się również czytelnicze Bingo, które można odebrać w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Na uczestników wyzwania za swoją aktywność literacką czekają także dyplomy. Zestaw materiałów edukacyjnych promuje czytanie i stanowi mini-przewodnik dla dzieci i młodzieży w zakresie korzystania z zasobów bibliotek. Serdecznie zapraszamy do włączenia się do tej inspirującej zabawy promującej czytelnictwo i odwiedzenia Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży.

Podejmijmy czytelnicze wyzwania! Do zobaczenia w Bibliotece.

Oto pierwsze zadania do wykonania:

Za projekt i realizację materiałów odpowiada kolektyw Mamy Projekt. Ilustracje wykonał Tomasz Kaczkowski.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025