Zapraszamy na spotkanie z Miłoszem Szymańskim podróżnikiem i podcasterem!

Miłosz Szymański autor książki pt. „Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii” oraz twórca podcastu Za Rubieżą, opowie co widział przez 10 lat podróży do Mołdawii: o rzeczach fajnych, miłych, dziwnych i niedorzecznych. Jak żyją Mołdawianie i dlaczego nie chcą żyć we własnym kraju?

O autorze:

Miłosz Szymański: ur. w 1988 roku w Poznaniu. Mechanik okrętowy, były analityk Ośrodka Studiów Wschodnich, włóczęga, historyk-amator, prowadzi podcasty o tematyce podróżniczo-historycznej. Autor książki książki pt. Kto zgasi światło? Opowieści z Mołdawii.

O książce:

Ta książka jest owocem 10 lat moich podróży po Mołdawii. Zwiedzałem ją pieszo, na rowerze, autobusami, pociągami i samochodem. Spotykałem się z politykami, rolnikami, robotnikami i menadżerami. Słuchałem opowieści o polityce, historii, życiu w biedzie i na emigracji. W tej książce staram się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego Mołdawianie emigrują? Ale także czym jest państwo i po co nam ono? Czym jest tożsamość narodowa i jak się może zmieniać? Wreszcie, co czyni nas grupą, społeczeństwem, narodem?

Za Rubieżą – Podcast o historii, podróżach i polityce międzynarodowej

Zapraszamy do przesłuchania: https://open.spotify.com/show/7mYVKGQdIPmuwzfH7ySUQ4

26 stycznia godz. 18:00 galeria Rotunda

wstęp wolny