Skontrum w filii nr 12 przy ul. Arki Bożka 21
Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 12 będzie nieczynna w dniach od 18 do 30 kwietnia 2018 roku.
Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.
Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.
Krzyżykowy zawrót głowy – wystawa
Galeria Rotunda zaprasza 13 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy pracy Anny Pasek i Elżbiety Płaszczyńskiej.
Skontrum w filii nr 4 na Stroszku
Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że z powodu skontrum Placówka Filialna Nr 4 będzie nieczynna w dniach od 23 kwietnia do 25 maja 2018 roku.
Jednocześnie informujemy, że w okresie tym nie będą naliczane kary za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych.
Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.
Istotne zmiany w czasie pracy Wypożyczalni Audiowizualnej i Pracowni Historii Bytomia
Szanowni użytkownicy Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych oraz Pracowni Historii Bytomia i Informacji Regionalnej, informujemy że od 19 marca br. nastąpią istotne zmiany w godzinach otwarcia wymienionych agend. Będą one pracowały w następujących godzinach:
poniedziałek, wtorek – od 8.00 do 15.00
środa, czwartek i piątek – od 11.00 do 19.00
sobota – nieczynne
Spotkanie cyklu „O wolną Polskę, o polski Śląsk”
Zapraszamy na pierwsze spotkanie cyklu „O wolną Polskę, o polski Śląsk”, które odbędzie się 22 marca 2018 r., godz. 9.00. Prelekcję na temat: Formacje policyjne na Górnym Śląsku w dobie walki o przyłączenie Górnego Śląska do Rzeczypospolitej wygłosi Zbigniew Gołasz z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
Wprowadzanie nowych norm ochrony i przetwarzania danych
Uprzejmie zawiadamiamy, że w związku z przygotowaniem systemu informatycznego do wdrożenia nowych norm ochrony i przetwarzania danych osobowych (RODO) w ciągu najbliższych tygodni mogą wystąpić krótkie przerwy w funkcjonowaniu usług biblioteki świadczonych drogą elektroniczną.
„Od sufrażystek do feministek” - Wystawa z okazji Roku Praw Kobiet
Wystawa jest organizowana z okazji przypadającego w 2018 r. Roku Praw Kobiet. Ma to związek z 100. rocznicą przyznania Polkom praw wyborczych. Pragnąc włączyć się w działania w tej słusznej sprawie, proponujemy czytelnikom wystawę, na której zaprezentujemy pozycje naukowe opowiadające o emancypantkach czy sufrażystkach, a także powieści opisujące walkę kobiet o swoje prawa. Na wystawie znajdą się również publikacje pokazujące problemy, z którymi wciąż borykają się kobiety, takie jak „szklany sufit” oraz ukazujące historie kobiet pochodzących z obszarów, na których ich prawa są wciąż łamane (Afryka, Arabia Saudyjska).
Miejska Biblioteka Publiczna, Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3, hol, 1 piętro
„O wolną Polskę, o polski Śląsk”
Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu wraz z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo Polskie zapraszają na cykl „O wolną Polskę, o polski Śląsk” poświęcony historii Górnego Śląska w latach 1918-1922. To nowe wydarzenie na scenie kulturalnej Bytomia jest efektem współpracy miedzy obiema instytucjami, nawiązanej przy organizacji konferencji popularnonaukowej pt.: „Bytom w cieniu dwóch totalitaryzmów: 1933 – 1989” w kwietniu 2011 roku oraz paneli dyskusyjnych „Bytomskie Spotkania Historyczne” w roku 2012. Szerokie zainteresowanie poruszaną wówczas tematyką oraz setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę skłoniło obie placówki do opracowania koncepcji spotkań, w ramach których historycy IPN opowiedzą o tym, co w latach 1918-1922 najmocniej wpłynęło na bieg górnośląskich dziejów i jak są one powiązane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Losowa książka z naszych półek
