Wydział Strategii i Funduszy Europejskich UM w Bytomiu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zapraszają na spotkania w ramach Bytomskich Spotkań Europejskich 2017.

Terminy najbliższych spotkań:
20 lutego 2017, godz. 13.30-15.00
Moja droga do kariery.
Cz. I. Możliwości pracy w instytucjach unijnych. Wymagania, konkursy. Proces rekrutacji.
Cz. II. Ciekawy zawód - Kontroler Ruchu Lotniczego.

Gościem specjalnym będzie przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce, Pan Witold Naturski, Kierownik Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna (sala wykładowa), Bytom, pl. Jana III Sobieskiego 3

Wcześniejsze spotkanie:
13 lutego 2017, godz.13.00-15.00
Kim jest dyplomata i dlaczego mówimy o dyplomacji w relacjach międzynarodowych?

Bytomskie Spotkania Europejskie w 2017 roku to cykl comiesięcznych warsztatów i wykładów,odbywających się pod Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, dzięki którym zagadnienia związane z demokracją, społeczeństwem obywatelskim, rozwojem osobistym (jak np. kariera w instytucjach unijnych), a także promocją pracy w organizacjach międzynarodowych takich jak UE czy ONZ, działających na rzecz pokoju na świecie będą lepiej rozumiane.
Bytomskie Spotkania Europejskie 2017 to również przybliżenie problematyki Traktatów Rzymskich i ich wpływu na rozwój Wspólnoty Państw Europejskich w nawiązaniu do priorytetów programowych na 2017 rok programu Europa dla Obywateli.

Zgłoszenia grup prosimy wysyłać na e-mail:
w temacie: zgłoszenie na BSE luty (13 i 20, lub 13, lub 20).

Kliknij w obrazek aby powiększyć plakat