W lipcu i sierpniu serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki, która przygotowała różnorodne zajęcia adresowane dla młodych czytelników, którzy spędzają wakacje w mieście. Na dzieci czeka moc atrakcji, m.in.: zajęcia plastyczne, edukacyjne, liczne konkursy literackie, gry i zabawy ruchowe.

 

 

ZAJĘCIA ODBYWAJĄCE SIĘ W GMACHU GŁÓWNYM BIBLIOTEKI

Letnia Akademia Detektywów – wakacje w mieście

Projekt Letnia Akademia Detektywów jest skierowany do dzieci pozostających latem w mieście. Spotkania będą miały formę warsztatów artystycznych połączonych z zabawami, szaradami, łamigłówkami oraz prezentacjami multimedialnymi. Dzieci poznają sylwetki najsłynniejszych detektywów literackich świata oraz popularnych detektywów z książek i filmów dla dzieci i młodzieży. Uczestnikom zostaną przybliżone przygody Sherlocka Holmesa, Herkulesa Poirot, Jane Marple, Jacquesa Clouseau, Inspektora Gadżeta, Pana Samochodzika, Detektywa Pozytywki oraz wielu innych. Dzieci zdobędą wiedzę na temat najpopularniejszej literatury detektywistyczno-przygodowej oraz jej adaptacji fabularnych i animowanych. Prezentacjom multimedialnym będą towarzyszyć warsztaty plastyczne, zabawy, łamigłówki, szarady, zagadki o tematyce kryminalnej oraz czytanie fragmentów książek detektywistycznych dla dzieci. Prace plastyczne będą kształtować wyobraźnię i umiejętności manualne dzieci. Zagadki, szarady, łamigłówki zostaną tak opracowane, aby rozwijać zdolność logicznego myślenia oraz umiejętność pracy w zespole.

4.07 – godz. 12.00 – 13.30 – Jane Marple: detektyw - amator
11.07 – godz. 12.00 – 13.30 – Herkules Poirot: pochwała szarych komórek
18.07 – godz. 12.00 – 13.30 – Sherlock Holmes: genialny detektyw z Baker Street
25.07 – godz. 12.00 – 13.30 – Lasse, Maja, Blomkvist i Agata, czyli dziecięcy detektywi na tropie przygód
1.08 – godz. 12.00 – 13.30 – Tomuś Orkiszek, Marek Piegus i Krysia w pogoni za kapeluszem za 100 tysięcy
8.08 – godz. 12.00 – 13.30 – Pan Samochodzik i Inspektor Gadżet: technika w służbie detektywa
22.08 – godz. 12.00 – 13.30 – Inspektor Clouseau i porucznik Columbo: detektywi policyjni na straży porządku
31.08 – godz. 12.00 – 13.00 – Zakończenie wakacji

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu (32) 787 06 01 do 03 wew. 413


ZAJĘCIA ODBYWAJĄCE SIĘ W PLACÓWKACH FILIALNYCH BIBLIOTEKI


- Ile kolców ma jeż? – cykl wakacyjnych spotkań literacko-plastyczno-edukacyjnych i ruchowych. Spotkania mają na celu zapoznanie dzieci z różnymi zwierzętami. Tematyka obejmuje: motyle, ptaki, jeże, biedronki, pszczoły, misie, leśne zoo. Po każdym spotkaniu zostanie przygotowana prezentacja prac wykonanych przez dzieci w trakcie zajęć. Wstęp wolny.

Spotkania odbędą się w godzinach 10.00-12.00

Lipiec: 6, 13, 20, 27 (PF 20 bez 13 i 20 lipca)
Sierpień: 3, 10, 17, 24, 31 (PF 20 bez 17 sierpnia)

Dodaj komentarz

Dane osobowe zawarte w formularzu kontaktowym będą przetwarzane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, plac Jana III Sobieskiego 3 w Bytomiu, w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy. Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o produktach lub usługach na podany przez Ciebie adres e-mail lub numer telefonu. Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa na podstawie RODO, m.in. prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację RODO znajdziesz na stronie: https://www.biblioteka.bytom.pl/images/stale_elementy/Regulaminy/polityka_prywatnosci2019.pdf


Kod antyspamowy
Odśwież